8ogi9d6x2f Alice Software Torrents http://alicesoftwaretorrents.blogspot.com/
English (United Kingdom) Lithuanian Russian (CIS)

Lankytojų centras

     Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras įsikūręs Šventos dvaro svirne. Čia galima įsigyti informacinių leidinių apie regioninį parką, gauti informacijos apie pažintinius takus, turistinius maršrutus, poilsio galimybes, užsisakyti ekskursijų vadovo paslaugas. Apžiūrėkite vidaus ekspoziciją, kurios tema – mitologija.

     Pagrindinis akcentas – gyvybės medis, simbolizuojantis amžiną gyvenimo tėkmę. Ekspozicija atspindi baltų pasaulėžiūrą į gamtą ir jos vertybes, supažindina su svarbiausiomis regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, kraštovaizdžio ir biologine įvairove, tradicijomis.

    Informaciniuose terminaluose galima rasti įdomios informacijos. Viename, esančiame gyvybės medžio viduje – informacija pateikta apie mitologiją, senąjį požiūrį į aplinką, pasaulio struktūrą, taip pat regioniniame parke aptinkamus retus augalus bei gyvūnus. Yra jame ir du žaidimai – vienas gamtine tema, o kito tematika susijusi su mitologija. Kitame terminale, kuris yra susietas su regioninio parko žemėlapiu, rasite bendrąją informaciją apie saugomą teritoriją, lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, pažintinius takus bei maršrutus. Taip pat įdomius faktus apie šias vietoves...

     Aplink medį, jo viduje bei kitur pastebimi įvairūs ženklai, simboliai. Kiekvienas iš jų turi unikalią reikšmę – kiekvienas jų slepia savyje daugiau informacijos nei vien tik žodis. Šie ženklai yra įpinti į maldas Žemynai, Perkūnui bei Gabijai, užrašytas ant stiklinių pertvarų, skiriančių atskirų patalpų erdves. Simbolių reikšmes lankytojas gali sužinoti naudodamasis šios unikalios lankytojų centro kalbos šifro lentelėmis, arba, pasistengęs gali jas atrasti ir kitur... Gyvybės medžio viduje galima pasiklausyti sakmių, iš dabarties pasineriant į mitinį pasaulį... Sakmės, legendos – didelė kultūros dalis, pasiekusi mus iki šių dienų.

 

 

Šventos k., Švenčionių r. LT-18103

Darbo laikas:
Pirmadienis – ketvirtadienis 8.00–17.00
Penktadienis 8.00–15.45
 
 
Tel. 8 387 47 524

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Atnaujinta (Spalio 31 d., 2018)