Lietuvos nacionaliniai parkai

Lietuvos gamta – tai neišsemiamas šaltinis nuostabaus grožio, įvairovės ir kultūrinės prasmės. Šio grožio viduryje yra kelios išskirtinės vietos, kurios dėl savo unikalumo, reikšmės ir išsaugojimo svarbos buvo pripažintos nacionaliniais parkais. Lietuva šiuo metu turi penkis nacionalinius parkus, kiekvienas iš jų pasižymintis savita charakteristika, istorija ir gamtos stebuklais.

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Įkurtas 1974 m., šis parkas yra vienas seniausių ir didžiausių Lietuvoje. Tai puikus atspindys Aukštaitijos kraštovaizdžio su daugybe ežerų, upių ir tankių miškų. Parko teritorijoje glūdi apie 126 ežerai ir daugybė architektūros paminklų.

Dzūkijos nacionalinis parkas

Tai vieta, kurioje dominuoja smėlio plynaukštės, miškai ir upių slėniai. Parko teritorijoje yra didžiausia Lietuvos smėlynų zona. Tai taip pat svarbi vieta įvairiems retiems augalams ir gyvūnams.

Žemaitijos nacionalinis parkas

Šis parkas yra žinomas dėl savo ežerų, kurių yra apie 40. Plateliai yra didžiausias ežeras šiame parke. Be to, čia yra ir Platelių bažnyčia, kurioje galima pamatyti senosios Lietuvos architektūros pavyzdžius.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Tai unikali 98 km ilgio smėlio kopų juosta tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros. Čia galima stebėti ne tik kraštovaizdžio, bet ir gyvūnijos bei augalijos įvairovę. Tai taip pat UNESCO pasaulio paveldo objektas.

Trakų nacionalinis parkas

Parkas yra žinomas dėl istorinio Trakų miesto, Trakų pilies ir ežerų, kurie juos supa. Tai puiki vieta tiek istorijos mėgėjams, tiek gamtos mylėtojams.

Lietuvos nacionaliniai parkai yra nuostabūs gamtos ir kultūros lobynai, kurie leidžia mums geriau pažinti šios šalies gamtos grožį, istoriją ir tradicijas. Jie yra gyvas mokymosi šaltinis ir idealus pasirinkimas tiems, kurie nori atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio, mėgautis ramybe ir gamtos stebuklais.