Išnykę gamtos stebuklai. Parkai, kurių jau nepamatysite

Gamtos stebuklai visada buvo vieni iš pagrindinių turizmo objektų visame pasaulyje. Vis dėlto, dėl įvairių priežasčių – nuo žmogaus veiklos iki gamtos katastrofų – kai kurie iš šių nuostabių parkų jau nebėra. Šiame straipsnyje panagrinėsime kelis išnykusius gamtos parkus, kurių grožį šiandien jau nepamatysime.

Guaira vandens kriokliai, Paragvajus ir Brazilija

Vieni didžiausių vandens krioklių pasaulyje, Guaira vandens kriokliai kadaise buvo tikras stebuklas. Deja, 1982 m. pastatyta Itaipu hidroelektrinė, dėl kurios kriokliai buvo užtvindyti.

Aralo jūros nacionalinis parkas, Kazachstanas ir Uzbekistanas

Nors Aralo jūra nėra tikras parkas, ji buvo viena didžiausių jūrų pasaulyje ir svarbi ekosistema. Dėl žmogaus veiklos ir vandens nutekėjimo, Aralo jūra sumažėjo beveik 90% ir pavirto dykuma.

Thomas Condon paleontologijos parkas, JAV

Šis parkas buvo garsus dėl didelio skaičiaus iškasenų, rodančių praeities gyvybės formas. Deja, dėl gamtos katastrofų ir erosijos dauguma šių iškasenų buvo sunaikinta arba pažeista.

Boeung Kak ežero parkas, Kambodža

Boeung Kak ežeras buvo vienas didžiausių ir gražiausių ežerų Kambodžoje, tačiau dėl urbanizacijos ir statybų šalia ežero, jis beveik išdžiūvo ir tapo negyvas.

Everglades nacionalinis parkas, JAV (dalis)

Nors šis parkas vis dar egzistuoja, daugelis jo teritorijų yra sunaikintos dėl žmogaus veiklos, klimato kaitos ir invazinių rūšių. Dalis šio parko jau nebėra tokia, kokia buvo praeityje.

Gamtos stebuklai yra ne tik nuostabus grožio šaltinis, bet ir svarbios ekosistemos, kurios yra gyvybiškai svarbios mūsų planetos sveikatai. Deja, dėl įvairių priežasčių kai kurie iš šių stebuklų jau nebėra su mumis. Svarbu suprasti, koks svarbus yra šių parkų ir ekosistemų saugojimas, kad ateities kartos galėtų mėgautis gamtos grožiu.