7 gražiausi Lietuvos parkai

Jei norite pabėgti nuo miesto šurmulio, Lietuvoje jūsų laukia nuostabūs parkai. Šie septyni parkai yra vieni gražiausių šalyje – nuo erdvių miškų iki ramių ežerų prieigų. Susipakuokite iškylos pietus ir pasiruoškite tyrinėti!

  1. Kuršių nerijos nacionalinis parkas: Šiame unikaliame parke, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra nuostabių smėlio kopų, ramių marių ir neįtikėtinai turtingos biologinės įvairovės. Parkas padalytas į dvi dalis – Kuršių neriją Lietuvoje ir Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Lankytojai gali tyrinėti smėlio paplūdimius, senovinius miškus ir pelkes.
  2. Nemuno deltos regioninis parkas: Šis didelis pelkių parkas yra didžiausias Lietuvoje, užimantis beveik 5 400 kv. km pelkių ir ežerų plotą. Tai svarbi migruojančių paukščių buveinė, kurioje gyvena daugiau kaip 300 paukščių rūšių. Lankytojai po parką gali plaukioti valtimis, žvejoti arba tiesiog tyrinėti gausią gyvūniją.
  3. Aukštaitijos nacionalinis parkas: Šis nuostabus parkas – tai žygeivių rojus, kuriame yra daugiau nei 300 km takų. Jame tyvuliuoja nuostabūs ežerai ir upės, taip pat seni miškai ir laukinių gėlių pilnos pievos. Čia taip pat gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai, įskaitant vilkus, lūšis ir briedžius.
  4. Žemaičių Kalvarijos nacionalinis parkas: Šis Šilutės rajone esantis parkas buvo įkurtas 1992 m. siekiant apsaugoti unikalų vietovės kultūros paveldą ir gamtos grožį. Tai puiki vieta pažinti vietovės istoriją su senovinėmis pilimis ir tvirtovėmis, taip pat įvairią augaliją ir gyvūniją.
  5. Trakų istorinis nacionalinis parkas: Tai vienas iš mažiausių Lietuvos nacionalinių parkų, tačiau jis ne mažiau įspūdingas. Parke yra Trakų salos pilis – XIV a. pilis, stūksanti Galvės ežero saloje. Salą supa nuostabus kraštovaizdis su kalvomis ir miškingomis vietovėmis.
  6. Labanoro regioninis parkas: Šis šiaurės vakarų Lietuvoje esantis parkas užima daugiau kaip 6 000 ha miškų, ežerų ir upių. Čia gausu pėsčiųjų takų, taip pat yra keletas istorinių vietų ir paminklų, kuriuos galima apžiūrėti. Čia taip pat gyvena didelė bebrų, vilkų ir briedžių populiacija.
  7. Dzūkijos nacionalinis parkas: Šis parkas yra pietryčių Lietuvoje ir buvo įkurtas 1991 m. siekiant išsaugoti unikalų vietovės kraštovaizdį ir kultūros paveldą. Jame yra miškingų kalvų šlaitų, pievų, pelkių ir upių, taip pat keletas paminklų ir senovinių kaimų, kuriuos galima apžiūrėti. Čia taip pat gyvena įvairūs laukiniai gyvūnai – nuo elnių ir šernų iki vilkų ir lapių.

Nesvarbu, ar ieškote ramaus pabėgimo, ar nuotykių kupinos ekskursijos gamtoje, Lietuvos parkuose kiekvienas ras ką nors sau. Pasiimkite pikniką, žygio batus ir pasiruoškite tyrinėti šios nuostabios šalies grožį!