Žaliosios pamokos – tai pamokos, kurias Sirvėtos regioninio parko direkcijos specialistai veda ne tik gamtoje ar Gamtos mokykloje, bet ir švietimo įstaigose kontaktiniu ir nuotoliniu būdu visus metus. Pamokų metu specialistai naudoja Gamtos mokykloje esančią metodinę medžiagą, modernias interaktyvias priemones, inventorių. Su gamtosauginėmis temomis supažindinami darželių auklėtiniai, mokiniai, studentai, pavienės interesantų grupės. Žaliųjų pamokų temų įvairovė – itin plati ir visuomet specialistų derinama pagal dalyvių amžių, poreikius bei mokymosi programas. Tačiau jų pagrindą sudaro Sirvėtos regioninio parko išskirtinės vertės bei gamtosaugos aspektų pristatymas. Pamokų temos dažniausiai klausytojams parenkamos pasitarus su pedagogais.

    Gamtos mokykloje vedamos žaliosios pamokos:

 1. Pažinkime Lietuvos saugomas teritorijas
 2. Dievų ir gamtos santykis (mitologija)
 3. Ar aš turiu saugoti tą, kuris turi stiprias žnyples? Lietuvos raudonoji knyga
 4. Šaltinis – versmė gyvybei
 5. Atsakingas rūšiavimas ir antrinių žaliavų panaudojimas
 6. Ką turime žinoti apie paukščius?
 7. Gyvūnų ženklai gamtoje
 8. Vieno avilio istorija...
 9. Dendrologija – kas tai? Pažintis su medžiais
 10. Gyvybė vandens lašelyje
 11. Paukščių lesinimas žiemą. Lesyklų įvairovė
 12. Būtinieji keliautojo reikmenys. Keliaukime saugiai ir patogiai

    Žaliosios pamokos taip pat gali būti vedamos kartu su mokyklų mokytojais bei integruojant kitus dalykus. Norintiems dalyvauti sąraše nurodytose pamokose, kartu su pedagogais vesti integruotas ar savarankiškai organizuoti gamtosaugines pamokas Gamtos mokykloje, būtina iš anksto susitarti su Sirvėtos regioninio parko direkcijos specialistais.
    Žaliosios pamokos vedamos nemokamai. O atvykusiems į saugomą teritoriją ir norintiems prisidėti prie gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimo, siūlome įsigyti savanorišką lankytojo bilietą.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

     VI 10.00 - 17.00

Search