Kultūros pasas – tai puiki galimybė Lietuvos mokiniams pažinti šalies kultūrą, atrasti menų paslaptis, plėsti žinias ir ugdyti pažinimo įpročius. Per vienerius kalendorinius metus mokiniui skiriama 15 eurų, kuriuos galima panaudoti tik kultūros paso paslaugoms įsigyti. Lietuvoje šiuo metu yra gausu kultūros paso paslaugų teikėjų. Paslaugos skirstomos pagal tematiką, amžiaus grupes, regionus. Tad pasirinkti įdomiausią, reikalingiausią paslaugą mokiniams dažniausiai padeda pedagogai. Jei viena paslauga pasirenkama ne už visą sumą, mokinys gali rinktis kelias. Daugiau informacijos apie visas siūlomas paslaugas galite rasti internete: www.kulturospasas.lt

    Sirvėtos regioninio parko direkcija nuo 2019 m. vasario mėn. per Kultūros paso programą teikia dvi paslaugas: ekskursiją Mitologiniu taku su gidu ir edukacinę programą „Bitė ir žmogus“, kurios vykdomos ištisus metus kontaktiniu būdu.
Image
Image
    Ekskursija Mitologiniu taku (2,5 Eur/1,5 val./asm.) – tai puiki galimybė susipažinti su žmogaus ir dievų pasaulio sąsajomis. Ekskursija skirta įvairaus amžiaus mokiniams. Gido pasakojimas diferencijuojamas pagal dalyvių amžių. Pradžioje mokiniai Sirvėtos regioninio parko Lankytojų centre bendrai supažindinami su mitologijos sąvoka, jiems pristatomas pagrindinis simbolis – gyvybės medis (jame dalyviai klausosi sakmių įrašų). Ekskursija tęsiama Šventos miške, kur yra Mitologinis takas su septyniolika akmeninių skulptūrų baltų dievams. 1.300 m ilgio taku grupę lydintis gidas išsamiai pasakoja apie dabarties sąsajas su praeitimi, baltų dievus, mito paslaptimis. Dalyvaudami ekskursijoje, mokiniai ne tik gauna žinių apie mitologiją, bet ir turi galimybę pabūti natūralios gamtos apsuptyje, nes takas vingiuoja senuoju Šventos mišku.
    „Bitė ir žmogus“ (2,5 Eur/2 val./asm.) – tai edukacinė programa mokiniams, kurios metu jie supažindinami su bitininkavimo tradicijomis, įvairiomis iki šių dienų bitininkų naudojamomis priemonėmis, natūralaus vaško panaudojimo galimybėmis. Programos metu dalyviai išgirsta pasakojimą apie žmogaus ir bitės ryšį, sužino, kad bitės yra unikalus bendruomeninio gyvenimo pavyzdys gamtoje. Taip pat edukacinės programos dalyviai žiūri filmuotą medžiagą apie bitininkavimo paslaptis. Antroje programos dalyje atlieka tiriamąsias ir praktines užduotis, gamina žvakeles iš natūralaus vaško, susipažįsta su avilio konstrukcija ir aplanko Liepų pavėsinę.

Sirvėtos regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga, kodas 193372387
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search