Gamta padėkos pati

    Nuo Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokyklos veiklos pradžios šių metų pavasaris šiek tiek kitoks gerąja prasme. Nors aplinkos tvarkymo darbus su svečiais organizuodavome ir anksčiau, bet šįkart gerokai pasistūmėjome į priekį...

    LIFE integruoto projekto „Naturalit“ komanda jau ne pirmus metus vykdo iniciatyvą – organizuoja talkas saugomose teritorijose. Saugomos teritorijos išsidėsčiusios visoje Lietuvoje. Tad prisidėti prie gerų darbų kviečiamos tiek regioninės, tiek nacionalinės įmonės, nes kiekvienai aktyviai įmonei visada atsiras veiklos kaimynystėje. Itin prasminga atlikti gerus darbus ir tuo pačiu kartu su kolegomis apsilankyti dar nepažintose saugomose teritorijose. Talkose gali dalyvauti tiek įmonės, tiek ugdymo įstaigos.

    Šįkart jauniausi talkos dalyviai buvo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 3c klasės mokiniai su mokytoja Rasa Štuikiene. Moksleiviai tvarkė aplinką prie Sirvėtos RP Lankytojų centro, Gamtos mokyklos kiemelyje, prie Liepų pavėsinės. Taip pat valė informacinius stendus Mitologiniame take, sutvarkė pavėsines. Jie įrodė, kad yra stiprūs, draugiški ir geba vieningai siekti tikslų.

    Aplinkos tvarkymo talkoje taip pat dalyvavo vyriausi pradinukai – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 4b klasės mokiniai su mokytoja Danguole Sadaunykiene. Būrys moksleivių tvarkė Mitologinį taką (rinko šakas, šiukšles). Taip pat sutvarkė erdvę prie Šventos dvarvietės tvenkinio (valė laiptus, rinko šiukšles ir šakas) ir automobilių stovėjimo aikštelę. Nuoširdžiai dirbę talkoje, po darbų visi ilsėjosi prie laužo.

    Kol kas vienintelė įstaiga, kuri prisijungė prie iniciatyvos ir įnirtingai dirbo gamtoje –  tai Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras. Sirvėtos regioninio parko direkcijos darbuotojai ir svečiai atliko nemažai darbų Šventos pažintiniame take. Surinkta labai daug šakų nuo tako. Taip pat šiukšlių. Poilsiavietėje talkos dalyviai atnaujino informacinius stendus, iškėlė daug naujų inkilų.

    Ir tikrai, aplinkui tapo gerokai šviesiau...

    Sirvėtos regioninio parko direkcijos darbuotojai nuoširdžiai dėkoja Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenei ir Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centrui ne tik už atliktus darbus, bet ir už nuoširdžias šypsenas veiduose po jų. 49 talkoje dalyvavusiems asmenims gamta dar kartą padėkos pati, kai jie vėl patys atvyks į sutvarkytas erdves.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search