Pažintis su sparnuočių giesmėmis Gamtos mokykloje

    Pavasaris mus budina ne tik savo ryškiomis spalvomis, bet ir nuostabiais sparnuočių balsais. Juos pažinti ir įvardyti nėra lengva. Vaikai darželyje mokosi pamėgdžioti dažniau matomų ir girdimų paukščių balsus. O pradinėje mokykloje mokosi skaičiuočių, patarlių, priežodžių būtent apie paukščius.

    Pabūti bundančios gamtos apsuptyje, paklausyti paukščių koncerto miške, prisiliesti prie sprogstančio pumpuro, šįkart kvietėme Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1c klasės mokinius su mokytoja Nijole Vaitkuviene.

    Renginio „Paukščių balsai“ dalyviai turėjo galimybę detaliau susipažinti su aštuoniais paukščiais. Apie kiekvieną iš jų mokiniai girdėjo pasakojimą, mokėsi pamėgdžioti balsą, kartojo skaičiuotes, dainavo dainas ir šoko lietuvių liaudies ratelius. Visi muzikiniai intarpai buvo susieti su aptariamu paukščiu. Taip pat apie juos buvo skaitomi literatūriniai tekstai.

    Renginio metu bene aiškiausiai pakartoti paukščių balsus padėjo Šventos bibliotekos bibliotekininkė Angelė Misiūnienė. Ji mokiniams savarankiškai leido groti įvairiais nedideliais muzikos instrumentais ir tokiu būdu visi drauge kartojo paukščių balsus. Taip pat juos pamėgdžiojo dainuodami. Būrys vaikų Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje sukūrė tikrą paukščių koncertą. O renginio pabaigoje visi dalyvavo kūrybinėje veikloje ir kūrė suvenyrą – paukštelį.

    Sirvėtos regioninio parko direkcija dėkoja Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šventos bibliotekos bibliotekininkei Angelei Misiūnienei už nuoširdų bendradarbiavimą organizuojant švietėjiškas veiklas Gamtos mokykloje, o Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokytojai Nijolei Vaitkuvienei už nuolatinį mokinių įtraukimą į gamtos pažinimą ir mokymosi neformalioje aplinkoje skatinimą.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search