Užfiksuotuose kadruose – ne tik žmogus, bet ir gamta

     Sirvėtos regioninio parko direkcija š. m. kovo mėn. mokiniams organizavo nuotraukų konkursą, skirtą Žemės dienai paminėti. Konkurso tema – „Aš – Žemės dalis“. Buvo siekiama, kad mokiniai ieškotų žmogaus sąsajų su žeme ir visa tai užfiksuotų nuotraukose. Konkurse galėjo dalyvauti Lietuvos švietimo įstaigų pradinių klasių mokiniai. Dalyviai turėjo atsiųsti tik vieną originalią nuotrauką, atspindinčią konkurso temą.

     Dalyvių darbus vertino Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. kraštotvarkininkas Marius Semaška ir vyr. ekologas Erikas Garbulis. Išrinkti ir apdovanoti trys geriausi darbai. Sveikiname!

     Milad Žigera – nuotrauka išrinkta geriausia už puikiai atskleistą konkurso temą. „Nuotraukoje yra daug tarpusavyje besisiejančių minčių. Graži nuotraukos kompozicija. Pagrindinis tolumoje užfiksuotas objektas – vaiko vežimėlis. Jis tarsi pasako, kad mes nuo mažų dienų esame gamtos dalimi ir kad toks suvokimas perduodamas iš kartos į kartą (M. Semaška)“. Nuotraukos autorius mokosi Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos 4b klasėje. Jo mokytoja – Daiva Taluntienė.

     Julija Jemeljanova – nuotrauka įvertinta už originalumą ir meniškumą. „Konkurso dalyvės nuotraukoje konkretaus objekto (žmogaus) nėra, bet fiksuojantis aplinką supranta, kad takas tarsi kviečia juo eiti į gamtą ir tokiu būdu stebėtojas iš šalies tarsi tampa tuo pagrindiniu objektu (M. Semaška)“. Julija Jemeljanova – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1c kl. mokinė. Mokytoja – Nijolė Vaitkuvienė. 

     Smiltė Subačiūtė – nuotrauka įvertinta už užfiksuotas detales. „Ši nuotrauka išsiskiria iš kitų panašaus pobūdžio darbų, nes aplinka/detalės yra artimos tiek namų aplinkai, tiek gamtai, prie kurios net ir vaikai gali prisiliesti patys (E. Garbulis)“. Smiltė Subačiūtė – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 4b klasės mokinė. Mokytoja – Danguolė Sadaunykienė.

     Konkurso laimėtojai apdovanoti padėkomis ir dovanėlėmis su Sirvėtos regioninio parko simbolika, o visiems dalyvavusiems konkurse įteiktos padėkos ir mažos atminimo dovanėlės. Sirvėtos regioninio parko direkcija nuoširdžiai dėkoja pedagogams ir tėvams, kurie paskatino vaikus dalyvauti konkurse ir siuntė dalyvių nuotraukas. Linkime kuo didesnio aktyvumo ir kituose konkursuose.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

     VI 10.00 - 17.00

Search