Saugoma teritorija ir įmonė – abipusės naudos ieškokime kartu!

     LIFE integruoto projekto „Naturalit“ komanda šiais metais vykdo tęstinę iniciatyvą – organizuoja talkas saugomose teritorijose. Tai abipusiškai naudinga veikla, kai nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos gauna itin reikalingą pagalbą, o įmonių darbuotojai turi galimybę susipažinti su saugoma teritorija ir jos išskirtine verte.

     Saugomos teritorijos išsidėsčiusios visoje Lietuvoje. Tad prisidėti prie gerų darbų kviečiamos tiek regioninės, tiek nacionalinės įmonės, nes kiekvienai aktyviai įmonei atsiras veiklos kaimynystėje. Itin prasminga atlikti gerus darbus ir tuo pačiu kartu su kolegomis apsilankyti dar nepažintose saugomose teritorijose.

     Sirvėtos regioninio parko direkcija, kasmet daugiau laiko aplinkos tvarkymo darbams skiria būtent balandžio mėnesį. Šiais metais planuojama daugiau tvarkymo darbų atlikti Šventos pažintiniame pėsčiųjų take (Šventos k., Švenčionių r.). Kadangi Sirvėtos RP direkcija taip pat dalyvauja LIFE integruotame „Naturalit“ projekte, tai ir įmones kviečia balandžio 22 d. prisijungti prie talkos bei dalyvauti gražioje iniciatyvoje. Šventos pažintiniame pėsčiųjų take bus atliekami šie tvarkymo darbai: šiukšlių ir šakų surinkimas, inkilų atnaujinimas, tako infrastruktūros (medinių laiptų, liepto) remontas, tako žymėjimo atnaujinimas. Direkcija pasirūpins naujais inkilais ir tako žymėjimo priemonėmis, darbo įrankiais. Savanoriai turi turėti tinkamą aprangą darbui gamtoje, darbo pirštines, maišus šiukšlėms. Savanoriai gali prisidėti remontui reikalingomis medžiagomis (mediena, tvirtinimo detalės) pagal iš anksto su direkcija suderintą poreikį. Savanoriams už atliktus darbus Sirvėtos regioninio parko direkcija dovanos nemokamą ekskursiją su gidu Mitologiniu taku, Lankytojų centro vidaus ekspozicijos pristatymą ir arbatą/žuvienę gamtoje.

     Įmonė, kuri norėtų prisijungti ir dalyvauti talkoje Sirvėtos regioniniame parke, turi susisiekti su Sirvėtos regioninio parko direkcija (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; tel. 8 6 98 077 98).

     Bendrame visos Lietuvos saugomų teritorijų talkų žemėlapyje rasite ir kitas vietas, kuriose vyks talkos. Talkų žemėlapis internete: Savanorystė saugomose teritorijose (arcgis.com).

     Bendromis veiklomis siekiama ne tik prisidėti prie aplinkos, minimalios infrastruktūros tvarkymo, bet ir skatinama dirbant įvairius darbus kuo daugiau bendrauti kartu su visu kolektyvu. Tad kviečiame susipažinti, bendradarbiauti, dirbti ir rezultatu džiaugtis kartu!

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search