Mokykla. Pasaulis keičiasi, o Tu?

     Kovo 30 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vyko Lietuvos švietimo bendruomenei skirtas svarbiausias metų renginys – 11-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2022“. Parodos organizatoriai kvietė mokyklų steigėjus, švietimo centrų ir mokyklų vadovus, švietimo pagalbos ir kitus specialistus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, mokytojus, mokinius ir jų tėvus bei visus, besidominčius naujovėmis mokslo srityje, iš arčiau susipažinti su šiuolaikine mokykla.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos neformaliojo švietimo specialistė Veronika Garbulienė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė informacijai Jolita Garbulienė

     Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykla parodos dalyviams pristatyta kaip erdvė, kurioje organizuojamos edukacinės programos, žaliosios pamokos, stovyklos, žygiai, renginiai. Taip pat svečiai pakviesti savarankiškai vesti integruotas pamokas ir tuo pačiu plačiau susipažinti su Sirvėtos regioninio parko teritorija ir išskirtine verte.

     Gamtos mokykloje yra galimybė organizuoti ir stovyklas ar kelių dienų tęstinę veiklą, nes patalpos taip pat pritaikytos ir nakvynei. Ši gamtos apsuptyje esanti mokykla – tarsi vartai ir į įvairius gamtos paslapčių atradimus, ir į netradicinę veiklą. Mokykla moderni, šiuolaikiška. Joje gausu priemonių gamtos tyrimams atlikti ir turizmui. Turima literatūra taip pat pritaikyta įvairių amžiaus vaikų ir jaunuolių grupių ar šeimų švietėjiškai veiklai organizuoti.

     Stebint paskutinių metų įvykius, pagrindiniu parodos akcentu tapo tema „pokyčiai“. Keltas klausimas, kaip švietimas atrodys ateityje? Tikimasi, kad švietimo sistemoje, mokymo programose ateityje atsiras dar daugiau „žalios spalvos“, t. y. veiklų, kurios būtų siejamos su gamtos pažinimu, su populiarėjančiu mokymusi netradicinėse erdvėse ir platesniu saugomų teritorijų pažinimu. Tuo tikslu parodos dalyviai turėjo galimybę gauti informacijos ne tik apie Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokyklą, bet ir apie kitas Gamtos mokyklas, veikiančias Lietuvos saugomų teritorijų sistemoje.     

     Džiugu, kad parodoje dalyvaujant ne pirmą kartą, besidominčių Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje organizuojama veikla – vis daugiau. Svečių į mokyklą atvyksta daugiausiai iš kitų Lietuvos miestų. Žinoma, Švenčionių rajono gyventojai taip pat aktyviai dalyvauja ekologinio švietimo veiklose. Tačiau dar kartą norisi priminti, kad minėta Gamtos mokykla atvira visiems, kurie bent kiek domisi gamta, drįsta veiklas organizuoti neformalioje aplinkoje, yra modernūs ir šiuolaikiški bei pasiryžę prisitaikyti prie nuolat ir itin greitai besikeičiančio pasaulio.

Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė informacijai Jolita Garbulienė

 

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search