Ramybė žvakių šviesoje

    Advento laikotarpio pradžia šįmet žymima paskutiniuoju rudens mėnesio sekmadieniu – lapkričio 28-ąja. Ramybės ir susikaupimo metas iki tikinčiųjų laukiamo Jėzaus gimimo metinių itin tinka senųjų Advento tradicijų puoselėjimui ir jų sklaidai. Jau ne vienerius metus Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje susikaupimo pradžia minima kartu su pradinių klasių mokiniais. Šiais metais renginyje „Ramybė žvakių šviesoje“ dalyvavo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Danguolė Sadaunykienė su auklėtiniais. Susitikimo metu kartu su mokiniais kalbėta apie vieno iš pagrindinių Advento atributų – vainiko atsiradimo istoriją. Taip pat iš gamtinių medžiagų dalyviai patys pynė bendrą visos klasės Advento vainiką. Renginio dalyviai mokėsi skaičiuoti sekmadienius iki Kalėdų, išsiaiškino, ko gi visi tikintieji laukia keturias savaites, ką simbolizuoja žvakių spalvos ir kodėl vainiką verta puošti būtent medžiagomis iš gamtos. Bendrai nupinto vainiko viduryje susitikimo metu simboliškai uždegta pirmojo sekmadienio žvakė.

    Norėtųsi, kad ramybe dvelkiančio laikotarpio tradicijos būtų išlaikomos ne tik mokyklos bendruomenėje, neformaliojo švietimo ugdymo įstaigose, bet ypatingai mokinių šeimose. Tuo tikslu Gamtos mokykloje mokiniai taip pat pynė savo asmeninius Advento vainikus, kuriais vėliau papuošė savo namus ir kas sekmadienį kartu su šeima dega vis kitą žvakę. Juk tradiciškai seniau Advento vainiko žvakė buvo degama visai šeimai susėdus prie stalo. Žvakių deginimo metas tapdavo proga aptarti dienos darbus, pasikalbėti ir kartu pasimelsti. Tad šio susitikimo metu kartu su mokiniais sutarta, kad ypatingai Advento laikotarpiu jie skirtų kuo daugiau dėmesio ir, svarbiausia, laiko savo brangiausiems žmonėms.

    Susitikimo metu skyrėme laiko ir šių dienų šventinio laikotarpio aktualijoms aptarti. Kartu su vaikais išsiaiškinome Kalėdų eglutės ir kalėdinio žaisliuko atsiradimo istorijas. Nenutolstant nuo gamtos metų rato, kalbėjome ir apie pasikeitimus gamtoje šiuo laikotarpiu.

    Minėtu susitikimu su mokiniais siekėme į jų širdis įnešti žinių iš praeities apie tikėjimą, tradicijas ir papročius. O ramybe visi kartu dalijomės pindami Advento vainikus. Nuoširdžiai dėkojame ramybę, tikėjimą ir viltį į Advento vainikus pynusiai mokytojai Danguolei Sadaunykienei su auklėtiniais.     

 

Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė informacijai Jolita Garbulienė

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search