Geros savijautos programa „Atrask save ir kitus gamtoje“

     Jau ne vienerius metus klausiame savęs ir kitų, ką mumyse paliks pandemija. Kalbant apie vaikus, nuolat ieškoma įvairių galimybių kiek įmanoma labiau padėti jiems mokytis. Nuotolinis mokymasis – vienas iš situaciją gelbėjančių mokymosi būdų tuo metu, kai ribojamas kontaktinis. Tačiau negalima užmiršti ir mokinių emocinės savijautos. Tuo tikslu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė Geros savijautos programą mokiniams.

     Geros savijautos programa siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes fizinei bei psichinei mokinių sveikatai. Taip pat siekiama pagerinti jų emocinę būklę.

     Nuo šių mokslo metų pradžios iki gruodžio mėnesio pabaigos kiekvienos mokyklos bendruomenė turi galimybę pagal savo poreikius pasirinkti norimą programą iš viso tiekėjų sąrašo ir tokiu būdu prisidėti prie mokinių emocinės būklės gerinimo, prasmingo užimtumo ir bendro rezultato siekimo. Sąraše pateiktos programos yra suskirstytos pagal amžių ir vaikų raidos ypatumus. Paslaugų teikėjai siūlo socialinių emocinių įgūdžių, grupinio psichologinio konsultavimo, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių ugdymo, nusiraminimo, relaksacijos ir streso valdymo technikų mokymo programas. Jomis siekiama stiprinti darbo komandoje įgūdžius, savivertę, motyvaciją mokytis. Visos siūlomos programos yra detaliai atrinktos ir teikiančios vienokią ar kitokią naudą programų dalyviams. Planuojama, kad minėta programa  bus įgyvendinama ir 2022 metais.

     Sirvėtos regioninio parko direkcija visos Lietuvos mokykloms siūlo rinktis bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžių ugdymo Geros savijautos programą „Atrask save ir kitus gamtoje“. Tai 8 valandų trukmės programa, kurią įgyvendina direkcijos specialistai. Mokiniams kartu su mokytoja siūloma atvykti į Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokyklą ir dalyvauti pamokose, žygiuose, žaisti komandinius žaidimus, atlikti kūrybines užduotis gamtoje ir taip ugdyti mokinių bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius. 8 valandų trukmės veiklas finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Tad mokiniams veiklos nieko nekainuoja. Pavėžėjimą iki programos įgyvendinimo vietos organizuoja mokykla. Tad kviečiame Švenčionių rajono mokyklų bendruomenes pasinaudoti ministerijos teikiama galimybe ir sudaryti sąlygas mokiniams dalyvauti vienoje iš siūlomų programų – „Atrask save ir kitus gamtoje“.

     Daugiau detalesnės informacijos apie Geros savijautos programą rasite internete www.gerasavijauta.smm.lt.

     O norėdami dalyvauti Sirvėtos regioninio parko direkcijos siūlomoje programoje „Atrask save ir kitus gamtoje“, susisiekite tel. 838747524 arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė informacijai Jolita Garbulienė

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

Search