Aktyvus dalyvavimas teminėje stovykloje – dovana pačiam sau

    2020 metų vasarą Nevyriausybinė visuomeninė organizacija „Sirvėtos kalvos“ įgyvendindama vietos projektą „Vaikų užimtumo stovyklos „Tautosakos aruodai: nuo mito iki motyvo““ (ŠVEN-LEADER-6B-V-10-10-2019) pagal Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos sritį „Parama kaimo gyventojų bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymui (krašto tradicinių renginių organizavimas, stovyklos, konferencijos, išvykos)“ organizavo dvi temines vaikų užimtumo stovyklas. Trečiąją planuotą organizuoti mokinių rudens atostogų metu dėl karantino teko atidėti iki šios vasaros mokinių atostogų. Nepaisant pasikeitimų, norinčių stovyklauti buvo itin daug.

    Šių metų birželio 21-25 dienomis Sirvėtos regioninio parko Gamtos mokykloje šurmuliavo grupė aktyvių vaikų nuo 6 iki 11 metų. Teminės stovyklos organizavimo tikslas – užimti prasminga veikla vaikus, kurių tėvai yra dirbantys ir neturi galimybės didžiąją darbo dienų laiko dalį būti su jais. Stovyklos užimtumas planuotas taip, kad vaikams būtų ir įdomu, ir naudinga leisti laisvalaikį. Daugiausiai stovyklaudami dalyviai sužinojo apie smulkiąją tautosaką. Taip pat susipažino su Švenčionių krašto sakmėmis, padavimais. Itin domėjosi šiurpių žanru. O daugiausiai kūrybinių veiklų organizuota perteikiant gimtojo krašto tradicijas. Vaikai šoko ratelius, lėlėms siuvo tautinius drabužius, lipdė molinius indus ir juos dekoravo tradiciniais raštais, kūrė ir vaidino pasakas, klausėsi paskaitų apie kalendorines šventes. Stovyklos dalyviai daug sužinojo apie mitologiją lankydamiesi Sirvėtos regioninio parko Lankytojų centre, kuriame klausėsi sakmių įrašų, analizavo ženklus ir simbolius, o eidami Mitologiniu taku, klausėsi pasakojimo apie baltų mitologines būtybes ir savo žinias pasitikrino dalyvaudami žinių viktorinoje.

    Stovykla organizuota Joninių šventės laikotarpiu. Tad šios šventės tradicijos taip pat paliestos. Vaikai iš gamtinių medžiagų gamino įvairias figūrėles (paukščius, saulę, gėles,...), kurias vakarojimo prie laužo metu tradiciškai sudegino. Taip pat šventės erdvę patys puošė žolynais, kiekvienas sau pynė vainikus, o kartu su svečiais vėlyvą vakarą žaidė lietuvių liaudies žaidimus ir šoko įvairius ratelius.

    Nuostabios gamtos apsuptyje, bendraamžių grupėje vaikai ne tik mokėsi mitologijos ir tautosakos pagrindų, bet tuo pačiu ir ilsėjosi. O poilsiui keliavo prie Ilgio ežero (Švenčionių r.), gamtoje žaidė įvairius komandinius žaidimus ir, žinoma, daug sportavo bei šoko.

    Po ilgesnio laiko tarpo, kurį vaikai karantino metu praleido namuose, pabuvę stovykloje, dalyviai sakė, kad patys nesuprato, kaip greitai prabėgo laikas... Juk suprantama, kad buvimo bendraamžių būryje šiuo sudėtingesniu laikotarpiu tikrai pasiilgta. O tėvai džiaugėsi turėję galimybę vaikus išleisti į nemokamą užimtumo stovyklą būtent atostogų metu.

    Įgyvendinus visą projektą iš viso suorganizuotos trys teminės stovyklos ir pasiektas pagrindinis tikslas – padidintos vaikų užimtumo galimybės atostogų metu, ugdytas vaikų bendruomeniškumas ir mokyta išsaugoti kultūros savitumą. Iš viso projekto įgyvendinimo metu stovyklose dalyvavo 60 vaikų. Visiems dalyviams projektą įgyvendinanti Nevyriausybinė visuomeninė organizacija „Sirvėtos kalvos“ kartu su bendradarbiaujančia įstaiga, Sirvėtos regioninio parko direkcija, visiems dalyviams įteikė padėkas ir atminimo dovanėles.

Darbo laikas:

I-IV  8.00 - 17.00

     V  8.00 - 15.45

     VI 10.00 - 17.00

Search