8ogi9d6x2f Alice Software Torrents http://alicesoftwaretorrents.blogspot.com/
English (United Kingdom) Lithuanian Russian (CIS)

Kai sužaliuoja gamtos mokyklos palangės...

     Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kiekvieną pavasarį organizuoja ekologinį konkursą „Mano žalioji palangė“. Darželinukai, mokiniai ir net šeimos visą pavasarį ant savo palangių augino įvairius augalus. O šių metų dalyvių žaliosios palangės buvo ypatingos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

     Dalyvavo beveik 16 tūkstančių vaikų iš visos Lietuvos. O gegužės mėnesio pradžioje organizatoriai, peržiūrėję daugiau negu 820 darbų, išrinko 30 geriausių, kuriuos ir apdovanojo.

     Sirvėtos regioninio parko direkcija, vykdydama neformaliojo vaikų švietimo programas, į konkursą įtraukė virš 90 pradinių klasių mokinių. Užsiėmimų metu, vaikai turėjo patys pasirinkti, kaip puoš Sirvėtos regioninio parko gamtos mokyklos palanges. Daugiausiai darbo, pastangų ir kantrybės reikalavo idėjos „100 lietuviškų terariumų“ įgyvendinimas. 3 ir 4 klasių mokiniai kartu su Sirvėtos regioninio parko specialistais mažose lemputėse kruopščiai dėliojo akmenėlius, pylė smėlį ir žemę, sodino mažus augalus, sėjo žolę ir t.t. Įsitraukę į veiklą pajuto, kad skubėdami nesukurs gražaus, tvarkingo terariumo. Taigi visi kartu ugdėme kantrybę. Visos lemputės buvo papuoštos trispalve ir pakabintos prie langų. 100 terariumų – tai ne tik langų dekoracija. Tai puiki priemonė tyrimams atlikti. Juk kas vyko ir iki šiol vyksta augalais užpildytose lemputėse, galime stebėti nuolat. Visą darbo procesą ir rezultatą bei dabartinius pasikeitimus terariumuose vaikams labai patiko ne tik stebėti, bet ir fiksuoti šiuolaikinėmis technologinėmis priemonėmis. Šis projektas pateko į konkurso „Mano žalioji palangė“ nugalėtojų sąrašą.

     Tuo tarpu mažiausieji NVŠ programų dalyviai sėjo velykinę žolę, kurią patys laistė ir formavo. Indeliuose sėta žolė ir iš mažų karpinių suformuota obelis ant lango stiklo – puikus lietuviškas derinys, kuris taip pat konkurse buvo pastebėtas, įvertintas ir apdovanotas.

     Kiti vaikai mokėsi saugiai pasodinti kaktusą, o paskui jį auginti. Taip pat gamtos mokyklos palanges puošė ir pirmokėlių sėtos įvairios prieskoninės žolelės.

     Ir visgi labiausiai vaikus motyvavo begalinis noras laimėti konkurse. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras laureatams (komandų atstovams) padovanojo ypatingą dovaną – ekskursiją po Vilniaus universiteto Botanikos sodą. Žydintys rododendrai, kvepiančios alyvos ir gausybė kitų augalų itin žavėjo mažuosius. Taip pat apdovanojimus vainikavo puiki šventė, kurioje netrūko šiltų palinkėjimų, pasidalijimų patirtimi, vaikiško juoko ir, žinoma, prizų. Visi kartu džiaugiamės, kad antrus metus esame ekologinio konkurso laureatų sąraše ir tikimės, kad žaliąją pavasario tradiciją tęsime dar ne vienerius metus.