Savanoriškas lankytojo bilietas – įgyvendinamų idėjų pritarimo ženklas

    Jau seniai esame įpratę eidami į spektaklį ar parodą pirmiausiai nusipirkti bilietą. Rodos, įprasta ir sena. O ar vykdami į gamtą ir norėdami papildyti savo vidinį pasaulį geromis emocijomis (kaip eidami į kultūrinį renginį) susimąstome apie bilieto įsigijimą už tai? Kol kas ne visi... Vis dar netrūksta į gamtą vykstančių ir su pilnais buitinių ar kitokių šiukšlių maišais rankose. Sutinkame ir garsiai priekaištaujančių, kad aplinkui matyti sulaužytos pavėsinės, laiptai ar kitos infrastruktūros detalės... Matyt, vis dar prasmingiausias „bilietas“ už buvimą gamtoje būtų kiekvieno iš mūsų suvokimas, kad turime ir galime išsaugoti tai, kas itin brangu. Tai – gamta, kuria privalome rūpintis neatlygintinai.

    Sąmoningai mąstantys ir neabejingi gamtos išsaugojimui bei jos puoselėjimui žmonės šiandien turi puikią galimybę lankytis saugomose teritorijose visoje Lietuvoje. O lankydamiesi 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose tuo pačiu ir įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Norisi tikėti, kad sąvoka „savanoriškas“ palaipsniui pereis į lankytojų suvokimą, kad būtent tokio bilieto įsigijimas parodo kiekvieno jį perkančiojo itin didelį sąmoningumą ir norą prisidėti prie gamtos bei kultūros paveldo išsaugojimo. Galbūt toks siūlomų įsigyti bilietų principas lankytojus paskatins suprasti, kad ne tik nuosavuose kiemuose, bet ir viešose atokvėpio vietose ar pažintiniuose takuose organizuojami tvarkymo darbai, renkamos šiukšlės, nuolat atnaujinama infrastruktūra. Minėtų lankytojo bilietų surinktos lėšos visada grįžta pačiam lankytojui, tik netiesiogiai. Už surinktas lėšas atnaujinami informaciniai stendai, pasenę lieptai ar laiptai. Pavyzdžiui, Sirvėtos regioninio parko direkcija už lankytojo bilieto surinktas lėšas Mitologiniame take prie visų akmeninių skulptūrų įrengė informacines lenteles su skulptūrų autorių pavardėmis ir dievybių pavadinimais. Taip pat prie Lino verdenės šaltinio atnaujino lieptą (Sėtikio ežero pakrantė). Taigi lankytojo bilieto įsigijimas reiškia savotišką perkančiojo pritarimą vertybių išsaugojimui.

    Yra keli būdai įsigyti norimą lankytojo bilietą. Siūlome pasirinkti patogiausią Jums:

1.    Lankytojo bilietą galima įsigyti nacionalinių ir regioninių parkų Lankytojų centruose. Juose parduodami bilietai yra kelių rūšių:

·         Vienkartinis lankytojo bilietas (5 dienoms) lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 1 eurą.

·         Vieno mėnesio lankytojo bilietas lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 5 eurus.

·         Visų (4 nacionalinių ir 28 regioninių) valstybinių parkų vieno mėnesio lankytojo bilietas kainuoja 10 eurų.

·         Metinis visų valstybinių parkų lankytojo bilietas kainuoja 20 eurų.

·         Metinis visų valstybinių parkų šeimos lankytojo bilietas kainuoja 25 eurus.

2.      Nacionalinių ir regioninių parkų lankomuose objektuose, prie Lankytojų centrų galite rasti iškabas su kvietimu remti konkrečią saugomą teritoriją siunčiant trumpąją žinutę. Pavyzdžiui, norėdami paremti Sirvėtos regioninį parką, galite siųsti trumpąją žinutę su tekstu SIRP numeriu 1860. Saugomai teritorijai tokiu būdu savanoriškai skirsite 1 Eur (+0,35 Eur aptarnavimo mokestis).

3.      Taip pat lankytojo bilietą galima įsigyti „Perlo“ terminaluose ir „Tiketa" bilietų platinimo sistemoje. O nuo šių metų pradžios jau yra galimybė norimą lankytojo bilietą įsigyti bilietų pardavimo tinkle bilietai.lt. Tereikia surasti norimos remti saugomos teritorijos pavadinimą ir įsigyti pasirinktą bilietą.

    Minėti savanoriški bilietai nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įvesti nuo 2015 metų. Džiugu, kad kasmet lankytojai jų įsigyja vis daugiau. Vadinasi ir supratimas apie jų naudą tik didėja. O ir atliktų darbų kiekis už surinktas lėšas kasmet auga.   

    Kviečiame ir raginame visus neabejingus Sirvėtos regioninio parko lankytojus, švietėjiškos veiklos dalyvius ar pro šalį važiuojančius remti saugomą teritoriją. Įsigiję savanorišką lankytojo bilietą įrodysite, kad palaikote Sirvėtos regioninio parko direkcijos idėjų įgyvendinimą, džiaugiatės sutvarkytomis erdvėmis ir norite, kad visa tai išliktų kuo ilgiau. Ir, žinoma, tuo pačiu tapsite tikru saugomos teritorijos bičiuliu!

 

 

Sirvėtos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė informacijai Jolita Garbulienė

Sirvėtos regioninio parko direkcija


Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Kodas 193372387

© 2021 Sirvėtos regioninio parko direkcija

Search