Saugomų teritorijų pasas – motyvacinė priemonė kelionėms po Lietuvą

     Vasarą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizavo netradicinį žaidimą mėgstantiems keliauti. Žaidimo tikslas – kviesti visus norinčius plėsti kelionių ratą atrandant Lietuvos saugomas teritorijas ir iš arčiau pažįstant visus nacionalinius bei regioninius parkus. Visa konkurso esmė – aplankyti pasirinktą saugomą teritoriją. O atvykus į Lankytojų centrą, Saugomų teritorijų PASE užsidėti parko, kuriame esama, antspaudą. Žyma pase – simbolinė, labiau kviečianti ir motyvuojanti žaisti. Žaidimu tikimasi pritraukti daugiau lankytojų pažinčiai su konkretaus nacionalinio ar regioninio parko išskirtine verte, lankomais objektais, Lankytojų centro vidaus ekspozicija. Kad dalyvis būtų apdovanotas prizu, jis turėjo pasistengti aplankyti visas Lietuvos saugomas teritorijas ir surinkti net 36 antspaudus. Tokių aktyvių dalyvių per sezoną visoje šalyje buvo daugiau negu 100. Visi jie kelionę užbaigė Nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje, kur atvykę su pilnai užpildytu pasu buvo apdovanoti atminimo dovanomis. O didžiausią prizą gavo keliaudami, nes pamatė visos Lietuvos gamtos grožį, aplankė daugybę gamtos ir kultūros paveldo objektų. Visi nacionalinių ir regioninių parkų svečiai buvo skatinami įsigyti savanorišką Lankytojo bilietą ir taip prisidėti prie teritorijos priežiūros, objektų išlaikymo.

     Europos šalyse jau ne vienerius metus organizuojami panašaus tipo gamtos pažinimo žaidimai. Šie metai dėl susiklosčiusios situacijos mūsų šalyje turistams taip pat atvėrė kitokias galimybes. Tai buvo puikus metas detalesnei pažinčiai su Lietuva. Apsidairyti aplinkui ir pamatyti, ką turime patys – naudinga ir reikalinga. Ypatingai svarbu visa tai parodyti vaikams, kad šie žinotų, jog natūrali, graži gamta mus supa čia pat, gimtinėje. Kad tyvuliuojantys ežerai aplink gyvenvietes sukuria įspūdingą kraštovaizdį. O jį kiekvienas turime galimybę stebėti besinaudodami apžvalgos bokštais, regyklomis.

     Šių metų turizmo sezono laikotarpiu ieškančių minėto žaidimo spaudo netrūko ir Sirvėtos regioninio parko Lankytojų centre. Vieni lankytojai atvyko siekdami konkretaus tikslo – antspaudu papildyti pasą, pasižymėti, kad buvo saugomoje teritorijoje. Tačiau smagiausia buvo sulaukti šeimų, kurių atžalos žavėjosi ne tik surasta žaidimo antspaudo vieta, bet ir Lankytojų centre savarankiškai ieškojo informacijos apie lankomame regioniniame parke esančius gamtos ir kultūros paveldo objektus, pažintinius takus, ežerus, apžvalgos bokštus. Dauguma tikrai žinojo, kad žaidimas skirtas šalies gyventojus motyvuoti aplankyti vieną ar kitą saugomą teritoriją ir atrasti anksčiau neaplankytus gražius, saugomus Lietuvos kampelius. Neretas džiaugėsi galimybe prieš aplankant nacionalinį ar regioninį parką paskaityti apie išskirtinę saugomos teritorijos vertę knygoje „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“. O tada ir žygiavimas nedideliais miško takais tampa ne tik įdomesnis, bet ir prasmingesnis. Nuorodas iki lankomų objektą visada galima rasti saugomų teritorijų internetinėse svetainėse. O daugiau sužinoti apie visą Lietuvos saugomų teritorijų sistemą galima užsukus į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą Vilniuje.  

     Dėl didelio lankytojų susidomėjimo žaidimas vyks ir žiemą. Visi norintys dalyvauti ir pažymėti pase apsilankymą saugomoje teritorijoje, prie Lankytojų centrų ras namelius, kuriuose yra antspaudas su parko logotipu. Lankytojai ištisus metus savarankiškai naudosis antspaudu ir taip pildys savo turimą Saugomų teritorijų pasą. Jų taip pat rasite nameliuose arba darbo laiku ir Lankytojų centruose. Net ir karantino metu lankytojai bus skatinami nesustoti keliauti bei laisvalaikį leisti gamtoje. Tie, kurie nespėjo visų paso laukelių užpildyti vasarą, galės tai sėkmingai padaryti ir šaltuoju metų sezonu. O jei tektų lankytis toje pačioje vietoje ne pirmą kartą, gal net atvykti tik dėl antspaudo, primename, kad visada įdomu stebėti „miegančią“ gamtą ir jos kaitą palyginti su buvusiu vasaros „rūbu“. Tad linkime antspaudais užpildyti visą pasą, o savo sielą – įspūdžiais iš kelionių po Lietuvą.

Sirvėtos regioninio parko direkcija


Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Kodas 193372387

© 2021 Sirvėtos regioninio parko direkcija

Search